Po – Pá 8:00 – 16:00h

Náš příběh

2012

Ruka držící kartičku zdravotní pojišťovny.

První nápad

 • Na prvotní myšlenku vytvořit systém pro evidenci příchozích pacientů v čekárně nás přivedl praktický lékař MUDr. Vladimír Marek, u kterého pracuje maminka Martina Horského jako zdravotní sestra. Jeho přáním bylo nějakým způsobem mít přehled o čekárně. Chtěl jednoduše vědět, zda si může s pacientem v ordinaci povídat o jeho problémech, nebo zda je potřeba trochu zrychlit z důvodu většího počtu čekajících pacientů. Nápad využít kartičku pojištění vlastně vznikl v takové tvůrčí atmosféře po rodinné večeři u Horských. „A co karta zdravotního pojištění,“ přišel otec s nenápadným podnětem. V ten moment jsme si uvědomili tu jednoduchost a ve své podstatě i genialitu využití tohoto dokladu.
Ruka držící kartičku zdravotní pojišťovny.
Obrázek bílo-černého mikrofonu s možností přepínání
Obrázek ruky vybírající tlačítko s důvodem návštěvy u lékaře na přístroji Evipa PLUS
Obrázek mladé blonďaté ženy v šedém tričku, která vkládá kartičku zdravotní pojišťovny do přístroje Evipa
Obrázek monitoru se softwarem Evipa
2013

První prototyp

 • V roce 2013 jsme se po intenzivní fázi vývoje dočkali prvního prototypu. Bylo potřeba naprogramovat veškerou komunikaci a obsluhu zařízení, vymyslet konstrukci. Do cesty k vytouženému prototypu se nám postavily některé technické záludnosti, ale ty jsme překonali a dne 18. 6. 2013 odpoledne jsme slavnostně nasadili naši první Evipu v čekárně doktora Marka. Čekal nás první den testování. Největší obavy jsme měli z toho, zda pacienti přístroj budou umět použít, zda nebudou reagovat negativně, zda je po softwarové stránce vše v pořádku. A ono vše fungovalo! Byl to tedy po prvním dni krásný a motivující impuls, že naše myšlenka neupadne v zapomnění jako nepovedený nápad.
{
2014
Výběr důvodu návštěvy

Vznik Medingo

 • Po nasazení prvních Evip do ostrého provozu a po prvních pozitivních ohlasech lékařů, jsme se rozhodli, že celou naši dosavadní práci zastřešíme pod hlavičkou vlastní společnosti. To proto, abychom se pro lékaře stali důvěryhodnějším partnerem a abychom světu ukázali, že Evipě věříme. Název společnosti jsme vybírali při několika team-buildingových akcích na podzim 2013. Z asi dvaceti návrhů jsme nakonec vybrali Medingo. Do konce roku 2014 jsme nasadili prvních patnáct Evip. K Vánocům jsme si pak nadělili novou Evipu PLUS, která pacientovi umožňuje informovat lékaře a důvodu svého příchodu.
v
2015

Na scénu přichází eMedIT

 • Zatímco v roce 2014 jsme si prošli prvním daňovým přiznáním, první účetní uzávěrkou a řešili jsme spoustu problémů, které ke startu podnikání patří, rok 2015 byl úplně jiný.
  Značka „Medingo“ buduje své renomé a lékaři se na nás začínají sami aktivně obracet. Neustále se snažíme inovovat a realizovat nápady, které lékařům pomáhají. Proto jsme na trh uvedli program eMedIT, ve kterém garantujeme, že lékařům vyřešíme jejich problémy s počítačovou technikou a pomůžeme se zabezpečením jejich dat. V roce 2015 jsme práci v Medingu také povýšili z koníčku na plnohodnotné zaměstnání. Medingo tak dostalo další impulz pro svůj rozvoj.
2016

Pokrok a rozvoj

 • K Evipám jsme přidali mikrofon, rádio, otevírání dveří a lékařům opět ušetřili trošku toho drahocenného času. Nabíráme nové zaměstnance a těšíme se z rozvoje firmy.
Z
2017

Evipa zažívá Boom

 • Evipa prochází fází významného rozvoje – za pouhý rok jsme úspěšně nasadili 200 terminálů. Evipa získává respekt a důvěru. Současně jsme oficiálně založili dceřinou společnost na Slovensku a tím zahájili působení na novém trhu.
2018
Popularita zůstává

 • Evipa si nadále drží svoji popularitu. Stává se osvěžením na lékařských kongresech v České republice i na Slovensku, kde ke konci roku evidujeme první desítky úspěšných realizací. Přítomností a prezentací na kongresech posiluje pověst Evipy jako inovativního řešení, které přináší významný přínos lékařskému prostředí.
2019

Inovace

 • Stále hledáme nové způsoby, jak inovovat naši nabídku a modernizovat náš produkt. Prvním krokem je zahájení vývoje nové čtecí jednotky. Současně pracujeme na vývoji neuronové sítě, která bude schopna rozpoznávat různé druhy dokladů, včetně občanských a řidičských průkazů. Tímto způsobem chceme zvýšit přesnost a efektivitu procesu ověřování. Kromě toho připravujeme dotykové rozhraní, které umožní ještě pohodlnější a intuitivnější interakci s naším produktem.
~
2020
Rok pod zámkem

 • Během tohoto času intenzivně pracujeme na Evipa Touch a dolaďování nadstavbových komponent. Využíváme klidu na vývoj.
2021

Nový produkt

 • Naše úsilí se soustředí na znovuoživení důležitosti evidence pacientů v čekárnách. Pracujeme na vytvoření revolučního řešení, které přináší první multi-úrovňové terminály pro efektivní správu malých a středních klinik. K tomu všemu jsme nadšeni z našeho nového produktu Voicebot.
N
2022
Pokrok nezastavíš

 • Máme za sebou první desítky realizací VoiceBota a současně neustále pracujeme na dalším vylaďování tohoto produktu. Evipy častěji obsluhují větší kliniky a provozy, čímž se stáváme nezbytnou součástí širšího zdravotnického spektra. V rámci naší snahy o neustálý pokrok jsme rovněž zahájili modernizaci eMedITu.
2023

Rok Medinga 2.0

 • U příležitosti blížícího se jubilea 10 let od založení společnosti se nám přirozeně otevíral prostor bilancovat a retrospektivně vyhodnocovat naše počínání. Celý rok se nesl v duchu hlubšího vhledu do fungování společnosti.
 • Souběžně se rodilo množství nápadů, vizí a cílů, které dávaly obrysy našeho směřování do dalších let. Celý tento proces jsme si interně pojmenovali „Medingo 2.0.“ V jednoduchosti to znamená posunout se na novou úroveň, zužitkovat desetileté zkušenosti a zařadit vyšší rychlostní stupeň na naší cestě přinášející inovace do zdravotnictví. Prosím připoutejte se, tohle bude jízda!

Spolupráce

naši partneři

Synology
Canon
BROTHER
Hewlett-Packard
Pojišťovna VZP
UNIQA: Lepší život společně
ESET spol. s r.o.
EPSON
DELL